Zbydniów – Demontaż przęsła mostu na torze 1

Bartłomiej Samojeden   1 września 2007   Możliwość komentowania Zbydniów – Demontaż przęsła mostu na torze 1 została wyłączona

W dniu 21.08 zamknięto tor 1 na szlaku Grębów – Zbydniów i rozpoczęto przygotowania do demontażu przęsła mostowego w kilometrze 12,770. We wtorek (tj. 28.08) z Lublina przybył dźwig EKD1000 w celu demontażu elementów przęsła.

Nad torem nr 1 na odcinku około 200 m została zdemontowana sieć trakcyjna. Od godziny 11 do 14 dokonano zamknięcia toru nr 2. Prace osłaniał pociąg sieciowy oraz drezyna WM15 z ISE Stalowa Wola Rozwadów.

Demontaż elementów przebiegł gładko. Zostały one ułożone na platformie, która następnie została odstawiona na tor nr 3 stacji w Zbydniowie

Zaplecze dla pracy dźwigu stanowił skład pociągu roboczego prowadzonego przez SM42-376. W jego skład wchodził wagon dla załogi, wagon narzędziowy, platforma z linami oraz specjalistyczna platforma 8-osiowa.

W niedługim czasie w miejsce starego ma zostać zamontowane nowe przęsło pochodzące z bazy mostowej w Grębowie. Do tego czasu ruch będzie się odbywał dwukierunkowo po jednym torze.
Zdjęcia: Bartłomiej Samojeden
Źródło: informacja własna