Ocice-Kolbuszowa – Układka nowego toru prawie zakończona

Darek Krysztofiak   29 sierpnia 2007   Możliwość komentowania Ocice-Kolbuszowa – Układka nowego toru prawie zakończona została wyłączona

W dniu 17 sierpnia na drugą lokalizację układki nowej nawierzchni kolejowej powrócił PUN, by następnego dnia od kilometra 15,800 kontynuować ją w kierunku Kolbuszowej. Jak zwykle nie obyło się bez czasowych zamknięć przejazdów kolejowych, zorganizowano objazdy.

Jednocześnie trwały prace na pierwszej (7,1-11,3 km) i trzeciej (31,4-36,6 km) lokalizacji. Ścinano ławy torowiska, profilowano podsypkę i zbierano stare szyny.

Z Krzeszowic przez Przeworsk do Tarnobrzega, a dalej przez Ocice docierały transporty z tłuczniem do uzupełnienia na pierwszej i drugiej lokalizacji.
Ponieważ już pod koniec sierpnia pociąg układkowy ma zaplanowane roboty na linii nr 8 pod Krakowem, brygada starała się, by mimo wszelkich trudności kładzenie nowego toru posuwało się do przodu jak najszybciej, dlatego też pracowano w soboty i niedziele.

Układkę toru na środkowej lokalizacji zakończono 28 sierpnia w kilometrze 26,400. Do położenia pozostał około 200 metrowy odcinek, jednak z uwagi na brak nowych szyn w tym miejscu, prace będą wykonane w późniejszym terminie.
Jak nieoficjalnie się dowiedziałem, jeszcze we wrześniu rozpocznie się oczyszczanie toru i ścinanie ław na dodatkowej około pięciokilometrowej lokalizacji pomiędzy Kolbuszową a Widełką, gdzie ma zostać wymieniona nawierzchnia kolejowa.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna