Wieści z linii 71

Darek Krysztofiak   23 listopada 2008   Możliwość komentowania Wieści z linii 71 została wyłączona

Kolbuszowa: nową, unieważnioną To A zamontowano przed dwoma tygodniami, asfaltowanie podjazdów do przejazdu na drodze 875 zakończono przed tygodniem. Przejście powoli nabiera kształtów, niebawem pojawią się szalunki pod schody od ul. Ruczki. Od strony fabryki mebli wbito larseny i trwa wybieranie ziemi.


Wejście do tunelu od strony ul. Ruczki.

Na peronie płyty krawędziowe po wschodniej stronie zostały już ułożone, po zachodniej są układane, a na kilkunastu metrach jest już szara kostka. Fundamenty pod zejście i zjazd dla niepełnosprawnych gotowe, stanęła pierwsza konstrukcja wiaty peronowej.


Zjazd dla niepełnosprawnych.


Konstrukcja wiaty peronowej.

Tor nr 2 zdemontowano prawie w całości. Najmniej zaawansowane są prace w torze nr 1, potem kolejno przy torach nr 9 i 7, zaś tor nr 5 ma być wkrótce gotowy do odbioru eksploatacyjnego.


Od lewej: tory 9, 7 i 5, widok w kierunku Ocic.


Na pierwszym planie tor nr 5, w oddali rozjazd, nastawnia, a po bokach wejścia do przejścia podziemnego.

Na południowej głowicy trwa montaż urządzeń SRK, między innymi ustawiono maszt pod kamerę do stwierdzania końca pociągu.

Widełka-Rzeszów: tor podbity, trwa profilowanie tłucznia i ław. Okolice Jadachów: oczyszczanie podsypki powinno być na ukończeniu. Okolice Cmolasu: ławy toru na pewno wyprofilowane.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna