Węzeł Jasło – Remontów ciąg dalszy.

Tomasz Machowski   27 września 2007   Możliwość komentowania Węzeł Jasło – Remontów ciąg dalszy. została wyłączona

Niedawno zakończona przebudowa urządzeń srk na stacji Wróblik Szlachecki to nie koniec remontów czekających linie węzła jasielskiego. Z drugą połową września ekipa krakowskiego „Kolhutu” przeniosła się na sąsiednią stację w Targowiskach, gdzie wykonany zostanie podobny zakres prac modernizacyjnych, z likwidacją sygnalizacji kształtowej włącznie. Wiadomo już, że kolejnymi stacjami pomiędzy Jasłem a Zagórzem, które czeka modernizacja, będą Jedlicze i Tarnowiec. Przetarg na remonty ogłoszony został przez PKP PLK przed kilkoma tygodniami, szczegóły dostępne są na stronie internetowej spółki.

Ekipy remontowe wkrótce zawitają też na stacje na linii 106. W trakcie wyłaniania jest wykonawca remontu mijanki w Dobrzechowie, nieoficjalnie natomiast mówi się o przebudowie wszystkich trzech stacji pomiędzy Jasłem a Rzeszowem posiadających sygnalizację kształtową.

Wymiana urządzeń srk, podyktowana względami oszczędnościowymi i raczej nieodbijająca się na komforcie jazdy [dla przykładu, przez zmodernizowaną stację we Wróbliku nadal nie można przejechać szybciej niż 40 km/h] to na szczęście nie jedyne inwestycje PKP PLK w węźle jasielskim. Przed paroma dniami ogłoszony został przetarg na remont mostu na Wisłoku w Besku, w 88 kilometrze linii Stróże – Krościenko. Obecnie na obiekcie obowiązuje uciążliwe ograniczenie prędkości do 10 km/h.
Zdjęcia:
Źródło: informacja własna, www.plk-sa.pl