Stalowa Wola Rozwadów – peron po remoncie

Krzysztof Dobrzański   5 stycznia 2008   Możliwość komentowania Stalowa Wola Rozwadów – peron po remoncie została wyłączona

W grudniu wymieniona została nawierzchnia na części peronu 1 rozwadowskiej stacji. Jest to pierwszy taki remont w tym rejonie od czasu elektryfikacji linii do Przeworska zakończonej we wczesnych latach 90-tych, kiedy oprócz budowy trzech peronów w Rozwadowie, powstały m.in. przystanki Stalowa Wola Centrum, Moskale czy Nisko Osiedle, a na wielu innych w całym województwie położono płyty chodnikowe. Od tamtej pory tylko na stacjach Krosno, Sanok, Ustrzyki Dolne, Łupków, Zagórz i na części peronu 1 w Rzeszowie pojawiła się kostka brukowa. Teraz przyszła kolej na Rozwadów.

Peron po remoncie został uroczyście otwarty 29 grudnia przez dyrektora lubelskiego ZLK, Andrzeja Matysiewicza. Przy tej okazji padły również obietnice remontu pozostałych peronów, a także samego budynku dworca.

Mimo że sam wygląd peronu znacznie odbiega od standardu przyjętego na przebudowywanych stacjach i przystankach znajdujących się na modernizowanych magistralach i choć użycie czerwonej kostki, niepasującej do otoczenia i nie odnoszącej się do żadnego okresu z historii stacji rozczarowuje, wizerunek kolei u pasażerów mieszkających w tej dzielnicy powinien się poprawić. Oby ten kawałek peronu był tylko pierwszą oznaką zmian kolejowej przestrzeni, z jaką na codzień stykają się podróżni i oby kolejne remonty były lepiej przemyślane.
Zdjęcia: Łukasz Garbacz
Źródło: informacja własna, Echo Dnia