Stalowa Wola Rozwadów – peron 2 gotowy

Krzysztof Dobrzański   8 sierpnia 2008   Możliwość komentowania Stalowa Wola Rozwadów – peron 2 gotowy została wyłączona

W styczniu informowaliśmy o ukończonej wymianie nawierzchni na peronie 1 stacji w Rozwadowie. Pisaliśmy wtedy, że w planach są analogiczne remonty pozostałych peronów oraz odnowienie elewacji budynku dworcowego. W lipcu br. pierwszy z tych zapowiadanych punktów został zrealizowany – rozwadowska stacja doczekała się wymiany nawierzchni peronu 2.

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznego remontu, również teraz wymiana objęła nie cały peron, a tylko środkową jego część, wykorzystywaną najczęściej, bo przy niej mieszczą się krótkie autobusy szynowe i trójwagonowe elektryczne zespoły trakcyjne. Również podobnie jak w przypadku peronu 1, na całej szerokości zastosowano wyłącznie kostkę brukową – czerwoną i żółtą. Ta ostatnia pełni funkcję linii wyznaczających bezpieczną odległość od skrajni peronu, których nie wolno przekraczać przed zatrzymaniem się pociągu, tak więc nie będzie konieczne ich odnawianie przy użyciu białej farby.

Warto dodać, że Rozwadów stał się pierwszą w okolicy stacją, która posiada 2 perony pokryte kostką brukową. Takiego stanu nie doczekała się ani stolica naszego województwa, Rzeszów, ani położony na trasie międzynarodowych pociągów pasażerskich Lublin. W tym drugim mieście drugi peron można wprawdzie zobaczyć, w postaci fragmentów od paru lat oczekujących przy zachodniej głowicy na montaż. W Rozwadowie natomiast nie zanosi się nawet na jakiekolwiek prace przy wyglądzie budynku dworca.
Zdjęcia: Krzysztof Dobrzański
Źródło: informacja własna