Stalowa Wola – ma powstać tunel

Krzysztof Dobrzański   24 października 2007   Możliwość komentowania Stalowa Wola – ma powstać tunel została wyłączona

O kwestii kładki w rejonie przystanku Stalowa Wola Centrum informowaliśmy już w sierpniu. Miała ona być zastąpiona albo przez nową kładkę, która miała się znajdować w nieco innej lokalizacji, albo przez przejście podziemne. Wtedy nową kładkę oceniano jako rozwiązanie bardziej prawdopodobne, ale wszystko wskazuje na to, że w Stalowej Woli powstanie jednak tunel pod torami. Stara kładka doczeka się za to przebudowy, która pochłonie 150 tys. zł.

Tunel ma umożliwić przedostanie się z ulicy Floriańskiej (albo, co bardziej prawdopodobne, Okulickiego) na Plac Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury. Jego budowa, planowana na lata 2010-2013, ma kosztować ok. 0,6 mln zł i być sfinansowana przez miasto. Mieszkańcom pomysł powinien się spodobać, ale są też głosy pełne obaw – przede wszystkim o bezpieczeństwo (Stalowa Wola do tej pory nie ma systemu monitoringu miasta) i utrzymanie przejścia w czystości.

Trudno się nie cieszyć, że zostało wybrane rozwiązanie lepsze, ale o tym, czy mieszkańcy będą z niego korzystali, zadecyduje jego wykonanie i utrzymanie.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: Echo Dnia