Ropczyce – wykolejenie pociągu towarowego

Adrian Karwat   31 października 2012   Możliwość komentowania Ropczyce – wykolejenie pociągu towarowego została wyłączona

Wczoraj po godzinie 18. na stacji Ropczyce doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Skład nr 433003, prowadzony lokomotywą ST43-218, jechał z Raciborza do Ropczyc i prowadził węglarki załadowane burakami cukrowymi. Wykolejenie miało miejsce na początku toru stacyjnego nr 10, przypuszczalnie przyczyną był zły stan techniczny toru. Zdarzenie to spowodowało przerwę w ruchu na odcinku Dębica – Rzeszów, gdyż koniec składu pociągu zablokował wyjazd na tor nr 1 w kierunku Dębicy (tor nr 2 jest całodobowo zamknięty z uwagi na prace modernizacyjne).

Po godzinie 20:30 udało się odciągnąć wagony i wznowiony został ruch pociągów. W zdarzeniu utknęły 2 pociągi TLK oraz kilka pociągów REGIO. Obecnie na stacji w Ropczycach znajduje się już dźwig kolejowy EDK-1000, prawdopodobnie w najbliższym czasie dołączy do niego EDK-850 i prawdopodobnie jutro (1 listopada) dokonana zostanie operacja podniesienia spalinowozu oraz jednej węglarki, które uległy wykolejeniu. Obecnie ruch pociągów przez stację Ropczyce odbywa się normalnie – wyłączony z ruchu jest jedynie tor nr 10. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z miejsca zdarzenia, wykonane przez Darka Krysztofiaka.