Roboty torowe na szlaku Kolbuszowa – Głogów Małopolski

Darek Krysztofiak   19 września 2007   Możliwość komentowania Roboty torowe na szlaku Kolbuszowa – Głogów Małopolski została wyłączona

Już w ubiegłym tygodniu w czwartek z Krakowa przyjechał pociąg gospodarczy, w którego składzie znalazły się maszyny torowe: oczyszczarka tłucznia OT400-96, profilarka ław torowych PŁT500-43, pociąg do transportu odsiewek PTO200 oraz wagony mieszkalne.
Od dnia 17 września trwają prace torowe polegające na oczyszczaniu podsypki i profilowaniu ław torowiska.

Mają one na celu przygotowanie kolejnego odcinka linii Ocice-Rzeszów do zabudowy nowej nawierzchni kolejowej torem bezstykowym z szyn 60E1 na podkładach strunobetonowych pomiędzy 41,7 a 46,250 kilometrem oraz wymianą płyt przejazdowych.
Najpierw tor jest podrywany, a następnie oczyszczana jest podsypka tłuczniowa. Każdego dnia po zakończeniu robót musi on zostać ponownie podbity, aby umożliwić ruch pociągów.

Demontowane a później zabudowywane są również płyty żelbetowe na przejazdach kolejowych.

Ze względu na prowadzone prace wprowadzono zamknięcie szlaku Kolbuszowa-Głogów Małopolski w dniach 17-28 września od godziny 7:00 do 16:00, dlatego też na powyższym odcinku za pociągi nr 3322 i 3323 kursuje zastępcza komunikacja autobusowa. Pozostałe pociągi będą doznawać kilkuminutowych opóźnień z uwagi na sukcesywne wprowadzanie czasowego ograniczenia prędkości do 30 km/h w miejscu, gdzie prowadzone są roboty torowe, których całkowite zakończenie planowane jest na grudzień bieżącego roku.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna