Przeworska Kolej Dojazdowa – ostatni przejazd?

Wojciech Cupiał   24 października 2007   Możliwość komentowania Przeworska Kolej Dojazdowa – ostatni przejazd? została wyłączona

W dniu 20 października 2007 roku odbył się przejazd specjalny na trasie Przeworsk-Dynów-Przeworsk w składzie Lxd2-268+niesprawna Lxd2-251+brankard Ftxh+wagon 2 klasy Bxhpi+8 węglarek+1 platforma.

Na stacji Bachórz w drodze powrotnej wymieniono niesprawną Lxd2-251 na stojącą w Bachórzu niesprawną Lxd2-335.

Niestety może okazać się, że był to ostatni przejazd. Obecny operator kolejki Stowarzyszenie Przewozów Kolei Lokalnych potrzebuje kwotę około 60 000 zł na zapłatę zaległości finansowych i na remont torów, ponieważ z powodu braku funduszy z bieżącej działalności ich stan się pogarsza. Dziwi fakt braku odzewu ze strony starostwa przeworskiego, rzeszowskiego i gmin Dynowa, Jawornika i Kańczugi. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Podkarpacia o ponad 100 letniej tradycji. Niestety jak widać władze województwa nie widzą jej ogromnego potencjału turystycznego, który widoczny jest szczególnie podczas przejazdów turystycznych uruchamianych w wakacje. Cóż, oby przyszłość dla tej kolejki rysowała się w lepszych barwach.


Zdjęcia: Wojciech Cupiał
Źródło: informacja własna