Ocice-Kolbuszowa, zakończono prace przy wymianie nawierzchni kolejowej

Darek Krysztofiak   12 stycznia 2008   Możliwość komentowania Ocice-Kolbuszowa, zakończono prace przy wymianie nawierzchni kolejowej została wyłączona

Na początku bieżącego roku zakończyły się wreszcie roboty związane z wymianą nawierzchni kolejowej na szlaku Ocice-Kolbuszowa w ramach pierwszej fazy drugiego etapu budowy drogi kolejowej Rzeszów-Warszawa, które rozpoczęły się w czerwcu 2007 roku. Ostatnie prace polegały na uzupełnieniu tłucznia, jego profilowaniu, zebraniu starych szyn i podbiciu 220 metrowego odcinka toru w Cmolasie, ułożonego pod koniec listopada ubiegłego roku.


Krótko podsumowując, pomiędzy Ocicami a Kolbuszową ułożono 23 kilometry i 320 metrów bieżących nowego toru na podkładach strunobetonowych typu PS94 z szyn typu 60E1 przytwierdzonych łapkami sprężystymi w trzech lokalizacjach: 7,1-11,3 km (Tarnowska Wola-Dęba Rozalin), 12,7-26,4 km (Dęba Rozalin-Komorów), 31,180-36,6 km (Cmolas-Kolbuszowa) wraz z zabudową punktów stałych toru bezstykowego i wskaźników regulacji jego osi i profilu. Wykonano również roboty okołotorowe, polegające na wycince krzaków, profilacji nasypów i oczyszczaniu rowów odwadniających.
W obecnej chwili na powyższym szlaku nie przewiduje się prowadzenia regularnego ruchu kolejowego, ze względu na brak odpowiedniej komunikacji oraz sprawnych urządzeń sterowania i zabezpieczenia ruchu kolejowego. Poza tym w bieżącym roku mają rozpocząć się prace przy likwidacji dwóch czynnych osuwisk oraz przebudowie mostów i przepustów.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna