Ocice – Kolbuszowa, roboty torowe na drugiej lokalizacji

Darek Krysztofiak   26 czerwca 2007   Możliwość komentowania Ocice – Kolbuszowa, roboty torowe na drugiej lokalizacji została wyłączona

Na początku ubiegłego tygodnia rozpoczęły się prace na drugiej lokalizacji pomiędzy 12,7 a 26,4 km na szlaku Dęba Rozalin-Kolbuszowa. Od dnia 19 czerwca podbijarka rozpoczęła podrywanie toru w kilometrze 26,400 w kierunku stacji Dęba Rozalin. Wykonywana jest również zabudowa znaków regulacji osi i punktów stałych toru bezstykowego.

Prowadzone są także prace polegające na reprofilacji ławy torowiska i odtwarzania rowów odwadniających przy pomocy koparki ATLAS – na zdjęciu poniżej w 22 kilometrze, niedaleko wiaduktu na drodze krajowej nr 9.

Wycinka krzewów w obrębie toru do 4 mb od osi, postępująca od kilometra 14,900 w kierunku Kolbuszowej realizowana przy pomocy wykaszarek i pił spalinowych dotarła do kilometra 26,400.

Do 21 czerwca oczyszczono tłuczeń w torze i ścięto ławy na trzeciej lokalizacji pomiędzy 31,4 a 36,6 kilometrem, a następnego dnia oczyszczarki tłucznia ze składami do transportu odsiewki i profilarka ław pojawiły się na drugiej lokalizacji.

Obecnie na torze pomiędzy Cmolasem a Kolbuszową profilowany jest tłuczeń przy użyciu ZTU300-23.

Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna