Linia 71 – Układka torowiska na trzeciej lokalizacji

Darek Krysztofiak   2 sierpnia 2007   Możliwość komentowania Linia 71 – Układka torowiska na trzeciej lokalizacji została wyłączona

Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęła się układka nowego toru w kilometrze 31,400 za Cmolasem, która do 29 czerwca dotarła za przystanek w Zarębkach do około 34,2 km.

Dzięki temu „odpoczywający” przez weekend pociąg PWN-P93-01 PUN można było bez problemu zobaczyć z daleka, przejeżdżając drogą krajową nr 9.
Układanie nowej nawierzchni na trzeciej lokalizacji, zakończono późnym popołudniem we wtorek w kilometrze 36,450 przed kolbuszowską stacją.

Za PUNem podążała zgrzewarka szyn PRSM 04-50 i koparka ATLAS, którą dosuwa się szyny przed przystąpieniem do ich zgrzewania.

1 sierpnia, po demontażu płyt na przejeździe w Cmolasie, a następnie poderwaniu starego toru, oczyszczono tłuczeń na odcinku pomiędzy 31,180 do 31,400 kilometrem. Nowy tor pojawi się tam dopiero po zakończeniu układki na drugiej lokalizacji. Dzięki temu już wkrótce przejazd ten zostanie odremontowany podczas obecnego etapu modernizacji linii Ocice-Rzeszów.

Ponieważ środa jest dniem targowym w tej miejscowości, a przejazd został zamknięty, nie obyło się bez utrudnień ruchu kołowym i objazdu przez Zarębki, jednakże dzięki temu ludność okolicznych miejscowości mogła się przekonać, iż torowisko rzeczywiście jest remontowane oraz przyjrzeć się pracy robotników torowych.
Również w dniu wczorajszym z Kolbuszowej do Dęby Rozalin przejechał PUN i 17 platform z podkładami strunobetonowymi przypchany przez SM48-106. Układanie nowej nawierzchni kolejowej rozpoczęto w kilometrze 12,706 w kierunku Kolbuszowej, zatem w najbliższych dniach pomiędzy wytwórnią podkładów strunobetonowych w Bogumiłowicach pod Tarnowem a Kolbuszową, a dalej Nową Dębą, pojawią się kolejne wahadła z podkładami.
W dniu dzisiejszym w związku z układaniem nowego toru, do późnych godzin nocnych może być zamknięty przejazd kolejowy na ulicy Kościuszki w Nowej Dębie.
Obecnie na trzeciej lokalizacji pomiędzy Cmolasem a Kolbuszową montowane są łapki sprężyste typu SB-4, które przytwierdzają szynę do podkładu.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna