Linia 71 – Dalsze prace przy wymianie nawierzchni na środkowej lokalizacji

Darek Krysztofiak   20 sierpnia 2007   Możliwość komentowania Linia 71 – Dalsze prace przy wymianie nawierzchni na środkowej lokalizacji została wyłączona

Zespół do Potokowej Układki Nawierzchni P-93-01 przed ponad dwoma tygodniami przerwał wymianę toru w kilometrze 15,800 za Nową Dębą i z uwagi na jego zapotrzebowanie w innych częściach kraju w związku ze wzmożonymi robotami na kolejowych szlakach, najpierw pojechał w okolice Łodzi, a następnie na linię nr 8 pod Kraków.
Mimo tego, ani na chwilę nie przerwano prac. Rozpoczęto zbrojenie nowo ułożonego toru, polegające na montażu łapek sprężystych, które przytwierdzają szynę do podkładów, oraz uzupełnianie brakujących wkładek izolacyjnych, oddzielających szynę od podkładu.

Przy wykorzystaniu WP-SVP-74-120 zbierane są leżące w skrajni stare, często przegniłe drewniane podkłady, które spadły z taśmociągu PUNa podczas wymiany.

Cały czas trwa częściowa rozbiórka starego toru, która jest niezbędna przed jego mechaniczną wymianą, polegająca na odkręcaniu nakrętek, wyjęciu pierścieni sprężystych, śrub stopowych i łapek mocujących szynę do podkładów z pozostawienie, co dwudziestego przytwierdzenia parzyście na obu tokach szyn. Prace prowadzone są przy użyciu ręcznych zakrętarek spalinowych, a odzyskany w ten sposób materiał, jest natychmiast segregowany na platformie.

W ubiegły czwartek późnym wieczorem do Kolbuszowej dotarł PUN, który w piątek został zabudowany w torze, zaś dalszą układkę nowej nawierzchni od kilometra 15.800 w kierunku Kolbuszowej rozpoczął w sobotę 18 sierpnia.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna