Kolbuszowa-Widełka, wymiana nawierzchni i remont wiaduktu

Darek Krysztofiak   23 czerwca 2009   Możliwość komentowania Kolbuszowa-Widełka, wymiana nawierzchni i remont wiaduktu została wyłączona

W dniu 22 czerwca 2009 roku rozpoczęło się całodobowe zamknięcie odcinka Kolbuszowa-Widełka linii kolejowej Ocice-Rzeszów Główny związane z wymianą nawierzchni kolejowej od kilometra 39,700 do 40,700 (łuk w miejscowości Wojków). Pierwszymi pracami wykonanymi wczoraj przez pracowników PRK Kraków, było poderwanie toru na powyższym odcinku przy pomocy podbijarki i przygotowanie go do wymiany przez PUNa oraz pomiary geodezyjne.


Foto. 1. Podbijarka UNIMAT 08-275 SP nr 949 na łuku w Wojkowie, za nią drezyna WM15-376

Do remontu wiaduktu kolejowego nad drogą krajową nr 9 w Widełce przystąpiło również Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych BUD-MOST Gliwice, które ogółem będzie wykonawcą robót aż na 17 obiektach inżynieryjnych, znajdujących się na linii 71.


Foto. 2. Robotnicy na wiadukcie w Widełce.

W związku z zamknięciem torowym za wszystkie pociągi osobowe w relacji Rzeszów Główny-Kolbuszowa-Rzeszów Główny od dnia 22 czerwca do 10 lipca bieżącego roku wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna i PKP PR