Kolbuszowa – rogatki bardziej widoczne, ale nie dla kierowców

Darek Krysztofiak   29 października 2007   Możliwość komentowania Kolbuszowa – rogatki bardziej widoczne, ale nie dla kierowców została wyłączona

Mamy już prawdziwie jesienną pogodę, w ubiegłą niedzielę odwołany został czas letni środkowoeuropejski, dni są szare i coraz krótsze, a poranki często mgliste. By poprawić widoczność rogatek przejazdu kategorii A w kilometrze 36,627 linii Ocice-Rzeszów na ulicy Sokołowskiej w Kolbuszowej, w miniony czwartek ekipa monterów zabezpieczenia ruchu kolejowego na jego drągach zainstalowała latarki. Pulsują one światłem koloru czerwonego na zewnątrz i białego do wewnątrz przejazdu od momentu zamykania, aż do jego ponownego otwarcia, podobnie jak sygnalizatory drogowe.

Niestety prowadzący pojazdy, notorycznie łamią przepisy, lekceważąc nie tylko ustawiony znak STOP, ale co gorsza przejeżdżają przez tor, gdy opuszczanie rogatek zostało rozpoczęte.
Takie bezmyślne postępowanie użytkowników dróg, może doprowadzić do uszkodzenia samochodu, przez opadający drąg lub tragicznego w skutkach wypadku.

Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna