Jedlicze – Przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Tomasz Machowski   5 maja 2008   Możliwość komentowania Jedlicze – Przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym. została wyłączona

Opisując w poprzednim roku prace modernizacyjne we Wróbliku Szlacheckim i Targowiskach sygnalizowaliśmy, że kolejną stacją przy linii 108 poddaną wymianie urządzeń srk będzie Jedlicze. Tak też się i stało – w pierwszym kwartale 2008 roku na jedlickiej stacji pojawiły się po raz pierwszy ekipy remontowe. Przebudowa, podobnie jak w przypadku stacji wymienionych w początkowym zdaniu, zakłada likwidację nastawni dysponującej umiejscowionej w budynku stacyjnym. Jej rolę przejmie jedna z obecnych nastawni wykonawczych. Wraz ze zmianą systemu srk wymianie poddane zostają semafory – istniejące „od zawsze” kształtówki – zastąpią semafory świetlne.


Fot1: Zarówno lokomotywa jak i skład są dla jedlickiej stacji historyczne. Wkrótce wspomnieniem staną się też semafory.

W chwili obecnej na stacji zamontowane są już podstawy dla ośmiu sztuk nowych semaforów oraz powtarzacza semafora wjazdowego od strony Tarnowca. W najbliższych dniach rozpocznie się ich montaż. Na ustawienie i uruchomienie oczekuje również stojąca na parkingu przed budynkiem dworca przekaźnikownia. Zakończenie prac połączone z oddaniem do użytku zmodernizowanych urządzeń planowane jest na czerwiec bieżącego roku.
Zdjęcia: Tomasz Machowski
Źródło: informacja własna