Czy z Mielca do Dębicy zamiast pociągiem pojedziemy miejskim autobusem?

Marek Radkowski   24 marca 2007   Możliwość komentowania Czy z Mielca do Dębicy zamiast pociągiem pojedziemy miejskim autobusem? została wyłączona

„PKP nie mogą, zrobią MKS-y. Namacalnym efektem współpracy między Mielcem a Dębicą ma być połączenie między oboma miastami, które będzie obsługiwać MKS z Mielca jak i z Dębicy.
– Skoro PKP uważają, że taka forma przybliżenia obu miast nie jest dobrym interesem to chcemy to zrobić poprzez nasze MKS-y – argumentuje Prezydent Mielca Chodorowski”.

Obecnie trwają przymiarki do wdrożenia powyższego projektu w życie, ale nie jest znany jeszcze konkretny termin uruchomienia przewozów.

Pociągi pasażerskie nie znikną jednak z tej linii. Wysoka frekwencja, mimo wysokich cen biletów w pociągu „Hetman” świadczy o zapotrzebowaniu na bezpośrednie pociągi z rejonu St. Woli, Tarnobrzega i Mielca w kierunku zachodnim. Dlatego też poszerzenie oferty w segmencie przewozów ponadregionalnych do min 2-3 par na dobę pociągów bezpośrednich do Krakowa/Katowic/Wrocławia to dla tych trzech miast konieczność.

* MKS – Miejska Komunikacja Samochodowa

Zdjęcia:
Źródło: informacja własna