Rzochów – przebudowa przejazdu

Darek Krysztofiak   9 listopada 2007   Możliwość komentowania Rzochów – przebudowa przejazdu została wyłączona

W związku z przygotowywaniem przez Agencję Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. terenów przeznaczonych pod inwestycje przemysłowe i budową drogi dojazdowej, niezbędna stała się przebudowa przejazdu kolejowego kategorii D w kilometrze 298,616 na linii nr 25 Łódź Kaliska – Dębica.

Wykonawcą prac jest kielecki oddział Elektromontażu Rzeszów S.A. Wcześniej zrobiono nowe przepusty na drodze i zgromadzono materiały niezbędne do przeprowadzenia robót na przejeździe.

W decydującej fazie prac zamknięto dla ruchu szlak Mielec-Rzochów od godziny 9:00 dnia 7 listopada do 19:00 8 listopada. Wymusiło, to dwudniowy objazd przez Rzeszów pospiesznego „Hetmana”, jednak Podkarpacki Zakład Przewozów Regionalnych nie wprowadził komunikacji zastępczej za ten pociąg, a autobus kursował jedynie za popsuty szynobus.

Roboty rozpoczęto od demontażu starych płyt przejazdowych, odcinka toru i wybrania podsypki. Następnie, po przygotowaniu podłoża izolującego z warstw pisaku i geowłókniny, nasypano nowy tłuczeń, ułożono 60 sztuk podkładów typu PS83, do których szyny przytwierdzono łapkami sprężystymi, a w miejscach ich łączenia wykonano spawy termitowe. Uzupełniono i zagęszczono podsypkę tłuczniową, zaś w najbliższym czasie zamontowane zostaną nowe płyty żelbetowe.

Jest to kolejny, po znajdującym się w Mielcu niedaleko hipermarketu TESCO, przejazd kolejowy na podkarpackim odcinku linii nr 25, który zostanie przekazany w użytkowanie PKP PLK S.A., tym razem przez Mielecką Agencję Rozwoju Regionalnego.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna