Rzeszów – Przyjazd kibiców z Dębicy i „szopka” policji

Piotr Telega   16 maja 2007   Możliwość komentowania Rzeszów – Przyjazd kibiców z Dębicy i „szopka” policji została wyłączona

Dziś do Rzeszowa o godz. 16:29, pociągiem osobowym z Tarnowa przyjechała grupka 10 kibiców „Igloopolu” z Dębicy. Na miejscu czekała na nich nieco większa grupa zaprzyjaźnionych kibiców „Stali”, którzy potem razem mieli się udać na stadion Resovii, gdzie rozgrywany był mecz pomiędzy „Resovią” a „Igloopolem”.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że do tak małej grupki kibiców ściągnięto ponad 15 radiowozów i niewspółmierną liczbę policjantów, blokując przy tym praktycznie cały parking przydworcowy, robiąc zamieszanie i niepotrzebne widowisko.

Mało tego, od godziny 16 przez ponad godzinę, w odstępach ok. 10 min. przyjeżdżały kolejne radiowozy na sygnałach z Zaczernia, powodując korki w całym centrum Rzeszowa.

Pikanterii dodaje fakt, że obecni na peronie funkcjonariusze SOK nie reagowali w ogóle na kibiców tuż obok załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne na peronie.
I najsmutniejsze jest to, że tam gdzie potrzeba policji to jej nie ma, a tam gdzie nie trzeba, robione jest widowisko jak dziś…

Zdjęcia: Piotr Telega
Źródło: informacja własna