Rzeszów-Głogów Małopolski, zmodernizowano trzy przejazdy kolejowe

Darek Krysztofiak   17 grudnia 2007   Możliwość komentowania Rzeszów-Głogów Małopolski, zmodernizowano trzy przejazdy kolejowe została wyłączona

Na początku października bieżącego roku firma Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o. o. rozpoczęła prace związane z modernizacją przejazdów kolejowych w Rzeszowie na ulicy Borowej i Zaczerniu, znajdujących się na linii Ocice-Rzeszów.
Największy ogrom robót wykonano na przejeździe w kilometrze 63,130 linii 71, gdzie od podstaw wybudowano samoczynną sygnalizację przejazdową, tym samym zmieniając dotychczasową kategorię D na C, co znacznie podwyższy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i samochodowym. Ustawione zostały trzy sygnalizatory dwukomorowe, wyposażone w gong elektroniczny, jeden od strony ulicy Warszawskiej i dwa od strony ulicy Borowej. Zamontowano także stalowe barierki ochronne od strony Borowej, gdzie podjazd pod nasyp jest dość stromy. Całością sterują urządzenia znajdujące się w postawionym obok kontenerze, zaś dzięki ustawionym latarniom poprawiła się tam widoczność w nocy.

Doposażone zostały urządzenia ssp w kilometrze 59,857. Torowe czujniki mechaniczne wymieniono na CTI-3, ułożono do nich nowy kabel oraz przygotowano lokalizacje dla czujników po planowanym podwyższeniu prędkości szlakowej. Ustawiono dodatkową szafę dla urządzeń sterujących, sygnalizatory jednokomorowe wymieniono na nowe dwukomorowe, a w nastawni stacji Głogów Małopolski zamontowano urządzenie kontrolne-powtarzacz typu ERP 5001.

Pod koniec listopada i na początku grudnia Zakład Polskich Linii Kolejowych w Rzeszowie, własnymi siłami pionu zabezpieczenia ruchu kolejowego wykonał remont urządzeń przejazdu kategorii A w Głogowie Małopolskim. Postawione zostały wyższe sygnalizatory z większymi komorami, a na specjalnych podstawach betonowych zamontowano nowe napędy rogatek.

Miejmy nadzieję, że tegoroczne inwestycje przyczynią się do praktycznie bezawaryjnego działania urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego i zredukowaniu wypadków z udziałem użytkowników dróg.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna