Rzeszów – wyburzanie budynków poprawą wizerunku kolei?

Wojciech Cupiał   8 września 2008   Możliwość komentowania Rzeszów – wyburzanie budynków poprawą wizerunku kolei? została wyłączona

Kolej po naciskach miasta postanowiła poprawić swój wizerunek poprzez wyburzenie niektórych szpetnych budynków. Na pierwszy ogień poszły budynki koło Wiaduktu Tarnobrzeskiego oraz nieużywane schronisko manewrowych na peronie drugim dworca głównego w Rzeszowie.

Kolejnym punktem było wyburzenie budynku przystanku Rzeszów Osiedle.


Budynek przed wyburzeniem.


To samo miejsce obecnie.

Budynek od dawna przedstawiał obraz nędzy i rozpaczy i został w końcu wyburzony. Jednak z obietnic prezydenta miasta o wiacie jak na razie nic nie wyszło a przystanek wita podróżnych pięknymi zaroślami.

Miasto jak i kolej skupiły się chyba za bardzo na poprawie widoków z pociągów zapominając o poprawie sytuacji wokół dworców. Z szumnych zapowiedzi zagospodarowania terenu przed dworcem głównym nic nie wyszło. Ostatni ranking dworców Gazety Wyborczej i 19 pozycja dworca głównego powinna dać do myślenia. W końcu poprawa czystości i poprawa oznaczeń dla podróżnych nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Kolej zapowiada remont dworca choć patrząc na dzisiejszą sytuację rzeszowskich dworców zostaje nam tylko wierzyć, że te zapowiedzi doczekają się realizacji przed rokiem 2012 w związku z organizowanymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Zdjęcia: Wojciech Cupiał, Tomasz Machowski
Źródło: informacja własna