Rzeszów – „Kolej dzieciom”

Piotr Telega   1 czerwca 2007   Możliwość komentowania Rzeszów – „Kolej dzieciom” została wyłączona

W dniu 1 czerwca, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, na peronie pierwszym rzeszowskiego dworca odbyła się impreza przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Od godziny 9 na maluchów czekał wystawiony sprzęt ratownictwa kolejowego: UNI STAR i pociąg techniczny WM15A/PRT-00 02, do którego można było wejść, nacisnąć syrenę czy sygnały alarmowe, co dla dzieci było nie lada gratką.

Następnie na odwiedzających czekały pokazy Straży Ochrony Kolei. SOK zaprezentowała pokazy posłuszności psów, obrony przed napaścią i pościgu z użyciem psów.

Nie zabrakło także występu kolejowej orkiestry dętej i konkursów dla dzieci.

Na zakończenie wszystkie dzieci mogły przejechać się specjalnie dla nich przygotowanym pociągiem w składzie SU42-527 i trzy zmodernizowane wagony Bdhpumn na trasie Rzeszów Główny – Rzeszów Staroniwa – Rzeszów Główny. Mimo krótkiej trasy uśmiech na twarzach dzieci nie znikał przez całą drogę. Dodatkowo dla kilku milusińskich przytrafiła się nie lada przygoda, jaką była przejażdżka w kabinie maszynisty i możliwość użycia syreny przez prawie całą drogę.

Impreza była jak najbardziej udana i świetnie przygotowana. Od siebie dodałbym nieco dłuższą trasę pociągu specjalnego np. choćby do Boguchwały czy Głogowa Małopolskiego, bo ta część była dla dzieci najbardziej ciekawa.

Zapraszam na stronę bocznice.podkarpackakolej.net, na której znajduje się bogata relacja z dzisiejszej imprezy

Zdjęcia: Piotr Telega
Źródło: informacja własna