Podkarpacka trasa do gry Microsoft Train Simulator

Krzysztof Dobrzański   27 grudnia 2006   Możliwość komentowania Podkarpacka trasa do gry Microsoft Train Simulator została wyłączona

Każdy, kto interesował się kiedykolwiek symulatorami prowadzenia pociągu, musiał słyszeć o produkcie firmy Microsoft. Train Simulator ukazał się ponad 5 lat temu, ale ze względu na wysokie wtedy wymagania sprzętowe, swoją grafiką nie razi nawet dzisiaj. Gra zawierała 6 realistycznych tras z różnych stron świata, po których można było jeździć paroma różnymi składami, ale jej główną zaletą było i nadal jest to, że Train Simulator stanowi platformę, do której każdy może dorobić dodatki różnego typu.

Szybko zaczęły się pojawiać mniej lub bardziej udane modele polskich lokomotyw, ale zawsze najgorzej było z trasami, które wymagają najwięcej pracy. Dopiero kilka dni temu w internecie pojawiła się realistyczna trasa odzwierciedlająca podkarpacką część magistrali E30 od Sędziszowa Małopolskiego do Jarosławia oraz fragment linii 68 — odcinek Przeworsk-Leżajsk. Sceneria powstała na bazie zdjęć satelitarnych, a charakterystyczne budowle kolejowe pokryte są teksturami zrobionymi ze zdjęć rzeczywistych obiektów. To wszystko sprawia, że gracz może się poczuć jakby naprawdę przemierzał Podkarpacie za sterami prawdziwego pociągu, tymbardziej że w internecie są już dostępne krakowskie EN57 czy żurawickie elektrowozy, a trasę urozmaicono o rzeczywiste zapowiedzi pociągów, które można usłyszeć na stacjach.

Oczywiście gra ma swoje wady, z bardzo uproszczonym sterowaniem pociągami na czele. Jednak tak dopracowana trasa oraz realistyczne modele lokomotyw i wagonów sprawiają, że można przy niej spędzić długie godziny. Microsoft Train Simulator można obecnie kupić w polskiej wersji językowej już za ok. 20 zł, a trasa jest dostępna bezpłatnie pod adresem: http://andrzejlandrzej.strefa.pl/trasapodkarpacie.html. Zgodnie z zapowiedziami autora, projekt będzie nadal rozwijany i powiększany o nowe odcinki.


Pociąg ekspresowy Małopolska z Przemyśla do Gdyni zatrzymał się na stacji w Rzeszowie.


Stacja Przeworsk. Przy peronie 3 pociąg towarowy, w głębi pusty skład osobówki.


A to widok, który mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego, dojeżdżający do Rzeszowa, znają zapewne na pamięć.

Zdjęcia:
Źródło:

informacja własna