Ocice-Kolbuszowa, pierwsze prace na obiektach inżynieryjnych

Darek Krysztofiak   15 kwietnia 2008   Możliwość komentowania Ocice-Kolbuszowa, pierwsze prace na obiektach inżynieryjnych została wyłączona

Jeszcze pod koniec marca bieżącego roku rozpoczęły się przygotowania do przebudowy obiektów inżynieryjnych na szlaku Ocice-Kolbuszowa, linii kolejowej nr 71.
Kontenery i baraki firmy INTOP pojawiły się przy każdym z trzech obiektów, zaś zaplecze socjalne dla pracowników Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie zlokalizowano na przystanku w Zarębkach.


Fot. 1. Kontenery PRK Kraków na przystanku w Zarębkach.

W pierwszych dniach kwietnia trwało przygotowanie dróg technologicznych do obiektów, budowanych z płyt drogowych i kamienia, jednocześnie zwożono materiały niezbędne przy pracach budowlanych.
Dnia 7 kwietnia tor na szlaku Ocice-Kolbuszowa został zamknięty. Przystąpiono do demontażu szyn i podkładów, usuwania warstw tłucznia i gleby z nad mostów i przepustów oraz wybierania nasypów na osuwiskach.


Fot. 2. Odkopana konstrukcja mostu masywnego w kilometrze 8,149.


Fot. 3. Usunięty nasyp na części osuwiska pomiędzy 33,700 a 33,800 kilometrem i przepustem w kilometrze 33,744.


Fot. 4. Prace na osuwisku pomiędzy 35,300 a 35,400 kilometrem oraz przepuście w kilometrze 35,305.


Fot. 5. Odkopywanie przepustu w kilometrze 35,974.

W obecnej chwili prawie wszystkie konstrukcje mostów i przepustów są odsłonięte, a niektóre zburzone. Ponieważ przez osuwisko w Zarębkach przebiega droga gminna Dubas-Zarębki-Werynia, od dnia 5 maja 2008 roku, przejazd na niej zostanie zamknięty do czasu zakończenia robót.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna