Nowości wydawnicze

Wojciech Cupiał   2 października 2009   Możliwość komentowania Nowości wydawnicze została wyłączona

Na rynku księgarskim, który nigdy nie rozpieszczał miłośników kolei ukazały się lub ukażą w najbliższych tygodniach nowe książki związane tematycznie z kolejnictwem na Podkarpaciu.

Pierwsza pozycja to kompendium wiedzy na temat kolejki leśnej Lipa – Biłgoraj autorstwa Zbigniewa Tucholskiego. Książka poświęcona jest historii jednej z wielu w Polsce kolei leśnych, autor opisuje jej dzieje od momentu powstania w okresie okupacji do likwidacji w latach 80-tych.

Drugie wydawnictwo to 500 stron monografii kolei Transwersalnej z Czadcy do Husiatyna z ogromną ilością archiwalnych i współczesnych fotografii autorstwa Ryszard Stankiewicza. Prawdziwa uczta dla miłośników kolei zainteresowanych historią kolei w okolicach Jasła, Krosna i Sanoka.

Na listopad zapowiadane jest wydanie albumu – Ostatnie polskie parowozownie – prezentującego schyłkowy okres pracy wielu polskich parowozowni, w tym oczywiście i podkarpackich. Aby jednak stać się posiadaczem tych wszystkich wartościowych publikacji trzeba sięgnąć głęboko do portfela, taki już niestety los kolejowych hobbystów.

treść i zdjęcia: Marek Radkowski
Zdjęcia: Marek Radkowski
Źródło: informacja własna