IV Kolejarska Majówka w Rozwadowie

Krzysztof Dobrzański   10 maja 2009   Możliwość komentowania IV Kolejarska Majówka w Rozwadowie została wyłączona

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, zorganizowano Kolejarską Majówkę w Rozwadowie. Była to już czwarta impreza z tej serii, a mimo to przyciągnęła nie tylko stałych bywalców, ale i mieszkańców Stalowej Woli, którzy wybrali się na nią po raz pierwszy. Nie brakowało osób, które przy okazji wizyty na rozwadowskiej stacji przyglądały się ściennemu rozkładowi jazdy i gablotom z opisem wybranych promocji spółki PKP Przewozy Regionalne. Dalszych informacji można było zasięgnąć na stoiskach spółek Grupy PKP.

Powrócono do pomysłu z pierwszej majówki i z ok. miesięcznym wyprzedzeniem ogłoszono konkurs fotograficzny pod hasłem „Rozwadowska Kolej w Obiektywie”, o czym informowaliśmy na naszym portalu. Podczas imprezy miało miejsce wręczenie nagród przez Starostę Powiatu Stalowowolskiego i ekspozycja nadesłanych na konkurs zdjęć. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem.

Kolejną ekspozycją, niestety już nie tak ciekawą, był rząd wagonów towarowych: dwóch platform, wagonów krytych (najwyraźniej krótko po naprawie) i jednego z rozsuwanymi ścianami.

Oprócz tego próbowano atrakcją uczynić wjazd pociągu pospiesznego Solina w perony stacji. Wydarzeniu temu towarzyszyła Orkiestra Podwórkowa „Tender”. Kolejnym pociągiem, który można było zobaczyć, był SA103 czekający na kurs do Lublina. Poza tym, tradycyjnie już, rozchwytywane były Ty2-16 i drezyna ręczna.

Podsumowując, Kolejarska Majówka wpisana jest już na dobre w kalendarz stalowowolskich imprez. Na pewno może się ona przyczynić do popularyzacji kolei, choć nie w takim stopniu, jak dobra oferta przewozowa.
Zdjęcia: Krzysztof Dobrzański
Źródło: informacja własna