Dęba Rozalin-Kolbuszowa, prace I fazy II etapu linii 71 prawie zakończone

Darek Krysztofiak   12 grudnia 2007   Możliwość komentowania Dęba Rozalin-Kolbuszowa, prace I fazy II etapu linii 71 prawie zakończone została wyłączona

W dniu 15 listopada odbył się pierwszy odbiór eksploatacyjny drugiej (12,700-26,400) i trzeciej (31,400-36,600) lokalizacji, gdzie wymieniona została nawierzchnia kolejowa. Komisja złożona z przedstawicieli rzeszowskiego Zakładu Polskich Linii Kolejowych i konsorcjum VolkerRail Polska-PNUIK Kraków, udała się na szlak pociągiem ratownictwa technicznego WM15A/PRT00-02.

Odcinek pomiędzy kilometrem 12,700 a 14,900 lustrowany był przez komisję z lubelskiego zakładu PLK.

Tego samego dnia późnym popołudniem do Kolbuszowej dotarło wahadło tłucznia niezbędnego do uzupełnienia podsypki po podbiciu w kilku miejscach na obu lokalizacjach, którego wysypywanie rozpoczęto nazajutrz.

Kolejnymi pracami było zgrzewanie szyn krótkich w Cmolasie oraz podbijanie toru i profilowanie tłucznia pomiędzy Dęba Rozalin a Kolbuszową przy pomocy podbijarki MD07-1954 i profilarki tłucznia USP303-456.

Tuż za kolbuszowska stacją w kierunku Ocic po podbiciu i wyprofilowaniu podsypki na odcinku od 36,450 do 36,600 kilometra zgrzano szyny i zamontowano „przejściówki”.

W międzyczasie założono również odbojnice pod wiaduktem Linii Hutniczej-Szerokotorowej.

Rano 26 listopada rozpoczęto przygotowania do układki 220 metrów bieżących nowego toru z szyn 60E1 na podkładach PS94. PWN-P93-02 PUN-2, zabudowany został po południu, jak tylko przyjechał z Widełki, a po ułożeniu toru za przejazdem roboty wstrzymano, by zakończyć je w dniu następnym. Jeszcze w nocy położono nowe płyty żelbetowe na przejeździe, by ruch samochodów mógł się odbywać bez przeszkód. 27 listopada przed południem układanie toru zostało zakończone, wstawiono też szyny przejściowe.

Na początku grudnia odbył się kolejny odbiór eksploatacyjny dwóch odcinków nowego toru na szlaku Dęba Rozalin-Kolbuszowa. Do pełnego zakończenia robót pozostały do wykonania drobne prace w Cmolasie, polegające na zebraniu szyn, uzupełnieniu i wyprofilowaniu podsypki oraz podbicia toru.

W Majdanie Królewskim, niedaleko wiaduktu na drodze krajowej nr 9, około 21 kilometra korytkowane są rowy odwadniające.

Zakończenie wszystkich robót przy wymianie nawierzchni w ramach pierwszej fazy drugiego etapu przebudowy linii kolejowej Ocice-Rzeszów, jest już bliskie.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna