Bilet Kolbuszowski-promocja przedłużona

Darek Krysztofiak   12 sierpnia 2008   Możliwość komentowania Bilet Kolbuszowski-promocja przedłużona została wyłączona

Regionalna ofertę promocyjną ”Bilet Kolbuszowski”, która miała trwać od 9 grudnia 2007 roku do 30 czerwca 2008 roku, przedłużono do końca bieżącego roku. Dzięki niej w obu kierunkach z Kolbuszowej do Rzeszowa bilet normalny można nabyć za 5 złotych, a w relacjach Kolbuszowa-Głogów Małopolski i Rzeszów-Głogów Małopolski za 3 złote, poza tym obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.
Wszystkie z trzech par pociągów osobowych były dotychczas obsługiwane przez skład złożony z lokomotywy i wagonu drugiej klasy. Od dnia 9 czerwca do 25 lipca, a następnie do 31 października 2008 roku w związku z robotami torowymi prowadzonymi na odcinku Widełka-Rzeszów, za wszystkie pociągi, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.
Trudno jednoznacznie stwierdzić na jakim poziomie kształtuje się ilość osób korzystających z tej oferty. Warto jednak zaznaczyć, iż konkurencyjne ceny biletów wprowadzono, aby zachęcić pasażerów do korzystania z niedawno wznowionego połączenia kolejowego. Niestety przez niespełna połowę czasu ich obowiązywania, zamiast pociągu będzie kursował autobus. W taki sposób PKP Przewozy Regionalne raczej nie przyciągną potencjalnych klientów do korzystania z transportu kolejowego.

Źródło: informacja własna i www.pr.pkp.pl