Bieszczadzka Kolejka Leśna – pociąg specjalny

Tomasz Machowski   23 czerwca 2008   Możliwość komentowania Bieszczadzka Kolejka Leśna – pociąg specjalny została wyłączona

W dniu 14 czerwca bieżącego roku szlaki Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej przetarł specjalny skład dla miłośników kolei. Zorganizowany przez jednego z podkarpackich sympatyków kolei pociąg składał się z czterech platform, z czego dwie wyładowane były drewnem. Całość ciągnął będący od niedawna w posiadaniu BKL parowóz „Las”.


Fot.1 – Fotostop w okolicach stacji Solinka.

Podczas blisko ośmiogodzinnej jazdy imprezowicze pokonali odcinki Majdan – Balnica – Majdan oraz Majdan – Przysłup – Majdan. Słoneczna pogoda sprzyjała licznym fotostopom i najazdom organizowanym dla blisko pięćdziesięciu uczestników. Dodatkową atrakcją podczas przejazdu było krzyżowanie się na stacyjce w Balnicy z planowym pociągiem turystycznym.


Fot.2 – Krzyżowanie z „planowcem” na balnickiej stacji.

Nie udało się, niestety, uniknąć nieplanowanych wydarzeń zmieniających przebieg imprezy. Na trasie z Balnicy do Majdanu „Las” zdefektował, wskutek czego dalsza jazda odbywała się z lokomotywą LYd2-05 na czele. Nie wpłynęło to jednak znacząco na całokształt całkiem udanego przejazdu.

Zdjęcia: Tomasz Machowski
Źródło: informacja własna