Stalowa Wola – niewielki remont linii lubelskiej

Adrian Karwat   16 kwietnia 2013   Możliwość komentowania Stalowa Wola – niewielki remont linii lubelskiej została wyłączona

W dniach od 10 do 12 kwietnia przeprowadzony został remont szlaku Charzewice – Stalowa Wola Rozwadów. Obejmował on wymianę nawierzchni torowej oraz oczyszczanie i profilowanie podsypki. Prace rozpoczęły się tuż za przejazdem kolejowym na ulicy Sandomierskiej i zakończyły przed rozjazdem nr 1 na posterunku Charzewice. Remont został wykonany materiałem staroużytecznym, pochodzącym z linii Warszawa – Gdynia.

Podczas prac szlak został wyłączony z ruchu i wszystkie pociągi kursowały ze zmianą czoła na stacji Stalowa Wola Rozwadów Towarowy, korzystając z łącznicy, którą codziennie przemierzają tylko 2 pary pociągów TLK.

Należy dodać, że prace te nie są pierwszymi, jakie wykonano na linii 68. W zeszłym roku wymiany nawierzchni doczekał się cały odcinek Lublin Zemborzyce – Niedrzwica – Wilkołaz; przebudowywane są również wymienione stacje (z naciskiem na budowę nowych peronów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym).