Rzeszów – Dni Techniki Kolejowej

Piotr Telega   17 czerwca 2007   Możliwość komentowania Rzeszów – Dni Techniki Kolejowej została wyłączona

W dniach 15-17 czerwca w Rzeszowie na dworcu, podobnie jak i w większych miastach w całym kraju, odbyły się Dni Techniki Kolejowej.

Podczas trzech dni imprezy można było zobaczyć różny tabor kolejowy. Spółka PKP Cargo wystawiła dwie lokomotywy: SM42-237 i ET22-874.

Na torze czwartym stało także pięć wagonów towarowych: platforma Res i Rs , dwa wagony kołpakowe Sikkps i Simms oraz węglarka Eaos.

Zaprezentował się także Zakład Linii Kolejowych, który na imprezę wystawił samochód UNIMAN, który w trzeci dzień imprezy pojechał do Krakowa, zastąpił go UNISTAR, oraz lekki pociąg ratowniczy.

Załoga pociągu ratowniczego pokazywała m.in. wkolejanie platformy na tory.

Z taboru ZLK mogliśmy także zobaczyć dźwig kolejowy EDK1000/4, pojazd gąsienicowy WZT2 i pług odśnieżny 411S

Przewozy Regionalne wystawiły na pokaz szynobus SA103-02, wagony: piętrowy Bdhpumn, zmodernizowany wagon Brdu, Adu, i jednostkę EN57-2021.

Specjalnie z Radymna na pokaz przyjechał także pociąg sieciowy.

Na imprezie swoje stoiska miały nie tylko spółki kolejowe, ale firmy jak TK Telekom, która oferowała m.in. bezpłatny dostęp do internetu i telefonii internetowej, każdy mógł zadzwonić za darmo w najodleglejszy zakątek świata.

Można było także podziwiać wystawę fotografii o tematyce kolejowej i zbiory eksponatów kolejowych.

Na imprezie swój udział miał także nasz portal, który m.in. wystawił swoje zdjęcia, a dzięki firmie TK Telekom mógł zaprezentować swoje prezentacje multimedialne.

Zdjęcia: Piotr Telega
Źródło: informacja własna