Rzeszów — co powstanie dookoła dworca?

Krzysztof Dobrzański   8 listopada 2006   Możliwość komentowania Rzeszów — co powstanie dookoła dworca? została wyłączona

Dwa lata temu prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zażądał od właścicieli likwidacji budek, które zajmują plac przy wyjściu z przejścia podziemnego i zejściu z kładki, prowadzących z peronów rzeszowskiej stacji. Można w nich kupić kasety, zapiekanki, stare gazety, kwiaty i inne drobiazgi. Wówczas kupcy postanowili przenieść się do pasażu handlowego, który zamierzali wybudować na miejscu budek.
Ostatnio jednak pojawiła się zapowiedź budowy centrum hotelarsko-biznesowego amerykańskiego konsorcjum Cushman&Wakefield Polska i EC Harris na miejscu dzisiejszego Hotelu Rzeszów. PKP liczą, że inwestor zainteresuje się również ich terenem, co oznaczałoby albo powstanie np. centrum handlowego przy stacji, albo modernizację dworca, peronów i terenów przyległych – w tym drugim przypadku kupcy mogliby wybudować również swój pasaż.
Na razie propozycję kupców PKP zaopiniowały jednak negatywnie. Co więc powstanie na terenie, z którym w pierwszej kolejności mają styczność pasażerowie przyjeżdżający pociągami do Rzeszowa – dowiemy się pewnie dopiero kiedy zapadnie ostateczna decyzja odnoście tego terenu.

Zdjęcia: Wojciech Cupiał
Źródło:

Super Nowości, informacja własna