Kolbuszowa – Głogów Małopolski, PUN-2 wymienia nawierzchnię

Darek Krysztofiak   26 listopada 2007   Możliwość komentowania Kolbuszowa – Głogów Małopolski, PUN-2 wymienia nawierzchnię została wyłączona

Po zakończeniu w pierwszej połowie listopada robót związanych z mechanicznym oczyszczaniem podsypki tłuczniowej i reprofilacją ław torowiska na odcinku pomiędzy 41,700 a 47,710 kilometrem linii Ocice – Rzeszów, przystąpiono wycinki drzew i krzaków po obu stronach toru do 4 metrów od jego osi, od 42,400 do 45,200 kilometra oraz oczyszczania korytek odwadniających.

Dnia 20 i 21 listopada do stacji Głogów Małopolski, a później na lokalizację zaplanowanej wymiany nawierzchni, przyjechały szyny długie typu 60E1, które rozładowano na szlaku, a w następnych dniach przeciągano je przy pomocy lokomotywy.

Przeciągnięte w ten sposób szyny były odrzucane na boki toru przy pomocy WP-SVP-74-120, a następnie łubkowane, celem przygotowania do ułożenia z nich nowego toru.

Po zamknięciu całodobowo szlaku Kolbuszowa-Głogów Małopolski w dniu 22 listopada wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi osobowe na powyższym odcinku, którą zabezpiecza PNUIK Kraków, na czas trwania robót, według planów do 2 grudnia.
Rozpoczęto demontaż toru, polegający na jego częściowym rozkręceniu i zdjęciu płyt przejazdowych.

Rano 23 listopada do kolbuszowskiej stacji z SM48-108 na czele dotarł zespół potokowej układki nawierzchni PWN-P93-02 jadący z Kostrzyna Wielkopolskiego, by po manewrach i podłączeniu zgrzewarki szyn ZS-01-02 na koniec składu, wyruszyć na szlak. Układanie nowego toru rozpoczęto w kilometrze 41,700 w samo południe.

Do dnia wczorajszego wymieniono nawierzchnię kolejową do kilometra 45,400. W czasie pracy PUNa w rejonie posterunku bocznicowego Widełka ORLEN, pociągi zdawcze do i z terminalu paliw Petro Tank zostaną odwołane.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna