Kolbuszowa – Głogów Małopolski, mechaniczne oczyszczanie podsypki wraz z podbiciem i profilowaniem ław torowiska

Darek Krysztofiak   12 listopada 2007   Możliwość komentowania Kolbuszowa – Głogów Małopolski, mechaniczne oczyszczanie podsypki wraz z podbiciem i profilowaniem ław torowiska została wyłączona

Już 31 października w składzie pociągu gospodarczego z Krakowa do Kolbuszowej, dotarła oczyszczarka tłucznia OT400-73, niezbędna do wykonania dalszych prac związanych z przebudową nawierzchni na linii Ocice-Rzeszów w ramach trzeciej fazy drugiego etapu budowy drogi kolejowej Rzeszów-Warszawa.
W związku z robotami zamknięty został tor szlakowy Kolbuszowa-Głogów Małopolski w dniach 10-12 listopada 2007 roku od godziny 10:00 do 16:00 w dniu 10 i 12 listopada oraz od godziny 7:00 do 16:00 w dniu 11 listopada. Za pociągi osobowe nr 3322 i 3323 na powyższym odcinku wprowadzona została autobusowa komunikacja zastępcza, zaś towarowe pociągi zdawcze nr 852 i 853 do i z terminalu paliw ORLEN Petro Tank w Widełce odwołano.
Przed południem 10 listopada, po zamontowaniu belki, rozpoczęto pracę oczyszczarką tłucznia w kilometrze 46,770, jednak po chwili doszło do awarii jednego z elektrobębnów taśmociągu, co wymusiło powrót praktycznie wszystkich maszyn do kolbuszowskiej stacji. Tego dnia na szlaku wyprofilowano zachodnią ławę torowiska przy pomocy PŁT500-43 do końcowego kilometra robót 47,710.

Późnym wieczorem wymieniono w OT400-73 zepsuty elektrobęben, a następnego dnia po godzinie siódmej rano przystąpiono, do dalszego oczyszczania podsypki, po którym tłuczeń wyprofilowano, a tor podbito.


Prace wymagały zamknięcia dla ruchu kołowego przejazdu kategorii D w kilometrze 46,925.

Nadal profilowano ławę toru, tym razem po wschodniej stronie, niedaleko przystanku osobowego w Widełce.
Roboty torowe polegające na mechanicznym oczyszczaniu podsypki tłuczniowej zakończą się prawdopodobnie dziś, a w kolejnych dniach będą trwały dalsze prace przygotowawcze do układki nowej nawierzchni kolejowej, która ma się rozpocząć pod koniec listopada bieżącego roku.
Zdjęcia: Dariusz Krysztofiak
Źródło: informacja własna i www.plk-sa.pl